کتاب مباحث‌السرينچک جلد4

کتاب مباحث‌السرينچک جلد4

قیمت : 20000 تومان

با خود عهد کرده بودم به ازای هر سال عمرم حداقل يک جلد کتاب تاٌليف و به جامعه ارائه دهم. خوش‌بختانه در 21 آبان 1394 شمسي که 60 سال عمر را پشت سر گذاشته بودم، موفق به تاٌسيس" ام پي تي فواد " در صلوات‌آباد سنندج شدم و آن‌گاه به دسته‌بندی بيش از هزار عنوان مطلب از نوشته‌های خود پرداخته و چاپ کتاب‌ها که از صد عنوان فزوني گرفته بود، شروع گرديد.


  از گشت در بوستان عالمان و سير در باغ متفکران و سرکشيدن به کوچه پس‌کوچه‌های فراوان و رنج پيمودن راه‌های صعب‌العبور و ... به خوشه‌چيني از ميوه‌های متنوع درختان گلستان‌های دانشمندان علم و ادب پرداخته‌ام و با پيرايش و آرايش و پردازش آن‌ها و هم‌چنين با چاشني بارقه‌های فکری خود، سبدها پر از " لقمه‌های لذيذ " به ارمغان آورده‌ام که تا عمر باقيست هر لحظه مي‌توان لقمه‌ای از آن  برداشت و شادی مستمر نصيب خود ساخت.

  تا آن‌جائي‌که به‌ياد دارم همواره جور ديگری مي‌بينم و در تماشای محيط به نگاه خود بيشتر از اشياء و صحنه‌ی مورد نظر اهميّت مي‌دهم. طبق عادت هميشگي در مطالعه‌ی مستمر کُتب و نشريات به نُت‌برداشتن پرداخته و دفاتر متعددی از نکات نغز و چکيده‌های پُرمعني تهيه کرده‌ام که به دليل فراواني بيش از حد و متنوع بودن محتويات، اسم " مباحث السرينچک " را بر آن‌ها نهاده‌ام. تعداد اين دفترها بعد از حدود نيم قرن، بالغ بر 120 جلد شده است.

 زماني‌که وارد فضای اينترنت شدم، ضمن جمع‌آوری متون به ثبت تصاوير هم پرداخته و اخيراً در شبکه‌های مجازی مثل تلگرام و ... به ضبط فيلم و صدا نيز مشغول شده‌ام. لذا دايره‌المعارف " مباحث السرينچک " حجمي بسيار بزرگ پيدا نموده و به اقيانوسي عظيم و پُر تلاطم تبديل گشته است. لقمه‌های ريز و درشت را چه بهتر به‌طور درهم و بدون دسته‌بندی شبيه آجيل تناول نمود. چرا که روان انسان از تکرار خسته و ذائقه‌اش گرايش به تنوع دارد! اکنون موقع آن رسيده است که يک ضيافت بزرگ بر پا کنم و تمام انسان‌ها را به برخورداری از دايره‌المعارف"مباحث السرينچک" دعوت نمايم.

 پس مرحمت فرموده، شما هم در اين مهماني پُر از شادماني و سرور عالمانه، از درون سبدهای موجود بر خوان گسترده‌ی لقمه‌های لذيذ، لااقل تکه‌ای برداريد و از حلاوت، شيريني و مزه‌های متنوع و کم‌نظير سفره‌ی فکر و انديشه بهره‌ای ببريد و به‌ياد فواد عاشق، لحظاتي را با خوشي و خرّمي سپری نمائيد.

 تعداد لقمه‌های انديشه سر به‌فلک کشيده است. جهت مراجعه و معرفي و ... برای هر لقمه شماره يا کُدی ده رقمي قرار داده‌ام. به جراٌت مي‌توانم بگويم که برای هر فرد از جامعه‌ی بشريت حداقل يک لقمه پيدا خواهد شد! لذا جای نگراني نيست و برای همه‌ی افراد تا سال3000 ميلادی لقمه وجود دارد!

ورود شما را به اين مجلس شادی و سرور خير مقدم عرض مي‌نمايم.

خيلي خيلي خوش آمديد. مقدمتان گلباران، حضور سبزتان مستدام باد.

مُهـره تـوان يافـت، مـار اگر بگذارد

غنچه توان چيد، خار اگر بگذارد

باهمه حسرت، خوشم‌به‌گوشه‌ چشمي

چـشم بـد روزگـار، اگـر بگذارد!

                                        ميزبان شما     سيدمحمدفواد  ابراهيمي

محصولات مشابه